Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Pinipol"

powstało w roku 1990.


W pierwszym okresie działalności zajmowaliśmy się głównie otaczaniem i korowaniem kołków sosnowych. W tym czasie niemalże cała produkcja przeznaczona była na eksport.

W latach 1993-1995 opracowaliśmy wiele ciekawych wzorów wyrobów z zakresu tzw. małej architektury ogrodowej. Były to różnorodne pergole z kratkami do roślin pnących, donice, stoły i ławy ogrodowe, płoty oraz elementy osłonowe stosowane do wydzielania miejsc w ogrodzie na kąciki do grillowania, ciche miejsca wypoczynku itp. Znaczną część naszej produkcji dostarczaliśmy wówczas na rynek warszawski.

W kolejnych latach zmodernizowaliśmy naszą bazę produkcyjną. Posiadamy kilka patentów i wzorów użytkowych w zakresie maszyn do obróbki drewna.
Udoskonaliliśmy technologię oraz powiększyliśmy asortyment (m.in. o altany, wiaty, drewutnie, domki działkowe, budy dla psów). Elementy naszych wyrobów produkowane są głównie z drewna sosnowego, impregnowanego. Na życzenie klienta malujemy wyroby środkami ochronno dekoracyjnymi.

Od roku 2003 dokonujemy modyfikacji naszych produktów przeznaczonych na dziecięce place zabaw tak, aby spełniały zwiększające się wymogi norm zharmonizowanych z normami europejskimi dotyczącymi wyposażania placów zabaw - PN-EN 1176 1-7.

Obecnie produkujemy i montujemy praktycznie wszystko, co klienci sobie wymarzą, oczywiście w ramach możliwości technologicznych w zakresie:

drewniane elementy architektury ogrodowej

place zabaw dla dzieci - publiczne i prywatne

 

Od 1996 roku w firmie "Pinipol" odbywają się praktyki zawodowe. Wszyscy nasi uczniowie, wraz z ukończeniem szkoły, po zdaniu egzaminu uzyskali dyplom czeladnika w zawodzie stolarza.

Nasze doświadczenia, znajomość rzemiosła, zaangażowanie, terminowa realizacja zamówień i twórcze wspieranie indywidualnych pomysłów tworzą udany efekt końcowy: spełnienie oczekiwań naszych klientów. Minione lata przyniosły nam miano rzetelnej, solidnej firmy. Pozwoliło to znacznie zwiększyć grono naszych stałych klientów. Nasze wyroby zdobią już mnóstwo posesji, ogrodów, działek, balkonów oraz cieszą dzieci na wielu placach zabaw.


Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty i sprawdzenia korzystnych cen.Podane ceny są cenami brutto, spełniają funkcję informacyjną i nie są ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.